Biografie

V rodném Jičíně začala v šesti letech hrát na čtvrtky, v sedmi na půlky, v osmi na tříčtvrtky a v devíti na celé housle na ZUŠ u paní učitelky Vondřejcové. Později zde i zpívala u paní učitelky Hanzlové. Byla také členkou folklorního souboru Jičíňáček, se kterým tančila a zpívala po celé Evropě.

Konzervatoř v Teplicích absolvovala v roce 1999 u profesora Skibina v oboru viola. Další tři roky působila jako violistka v Severočeské filharmonii v Teplicích. Poté spolupracovala řadu let s Českým národním symfonickým orchestrem, se kterým  pod taktovkou P. Freemana a L. Peška např. absolvovala v roce 2000 turné po Velké Británii.

Od  roku 1999, kdy  si poprvé zazpívala s kolegy z orchestru SČF ve skupině Clarinet Society při jam sessionu několik jazzových standardů, je Barbora dobře etablovanou a uznávanou jazzovou zpěvačkou. A brzy po té již zpívala s našimi předními hudebníky i jazzmany: Petrem Maláskem, Vítem Fialou           a dalšími Radimem Linhartem, Petrem Kroutilem, Ondřejem Kabrnou, Michalem Hejnou, Imranem Musou Zangim, Františkem Kopem, Svatoplukem Košvancem, Vladimírem Žižkou, Zdeňkem Zdeňkem, Jiřím Růžičkou, Janem Jiruchou a dalšími – na českých i zahraničních jazzových pódiích.

V letech 2008 – 2011 žila v Řecku a pro hudební působení užívala pseudonym Barbora Mindrinu. Pod tímto pseudonymem vydala své úspěšné debutové album CLOSE TO YOU se svým novým orchestrem (15 členů) a hostem Chantal Poullain.

Miluje Ellu Fitzgerald  a její písně Barboře pomohli vybudovat repertoár včetně vlastního  uměleckého stylu. Během své jazzové kariéry měla možnost vystupovat i s hvězdami českého jazzového nebe. Na jednom podiu se sešla i se zpěvačkou Vlastou  Průchovou, Evou Pilarovou, Petrou Janů a zpěvákem Peterem Lipou aj.  Dále pak spolupracovala s bandem Felixe Slováčka, Swingbandem Ferdinanda Havlíka, Bohemia Bigbandem Bohuslava Volfa a vokálním kvartetem The Swings. V současné době je nedílnou součástí Petr Kroutil Orchestra, kde dostává významný prostor rozvinout svůj improvizační talent s důrazem na latinsko-americkou hudbu. Jako členka tohoto orchestru již zazářila na mnoha českých i světových jazzových festivalech. Její četná německá vystoupení jsou finančně podporována německou bankou Sachsen Bank.

Tradičně každý rok je ozdobou závěrečných koncertů Československého festivalu – Přerovské jazzové dny.

V minulosti bývala pravidelnou sólistkou koncertů pro pana prezidenta Václava Klause Jazz na Hradě. Z těchto koncertů ze Španělského sálu vznikly další dvě nahrávky (Multisonic). Protože si pan prezident tuto jazzovou divu velice oblíbil, je naprosto logické, že její zpěv nemohl chybět na většině ze křtů jeho knih.

Realizovala projekt Porgy and Bess (G.Gershwin) a společně zpívala s černošským zpěvákem Lee Andrew Davisonem  za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice (dir. Alexandr Apolín), Filharmonie Hradec Králové (dir. Miriam Němcová), Jihočeské komorní filharmonie – České Budějovice (dir. Stanislav Vavřínek),Brněnské filharmonie (dir. Jakub Klecker), Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně (dir. Stanislav Vavřínek), Moravské filharmonie v Olomouci (dir.Petr Chromčák)atd. Tento projekt zazněl i v Divadle Hybernia za doprovodu Filmového orchestru (dir.Jiří Korynta) . V rámci tohoto projektu spolupracovala i s Heroldovým kvartetem. Společně s  Vítem Fialou vytvořili  vzpomínkový večer Vlasty Průchové například na Jazzovém festivalu v Dubé.

V roce 2012 byla vyhlášena portálem Super.cz za nejkrásnější jazzovou divu České republiky.V roce 2013 s Petr Kroutil Orchestra vydala své čtvrté CD, na kterém se významnou měrou podílela i autorsky.